Po-Covidové cvičení, aneb - nemusel to být zrovna on, kvůli komu teď nevyjdu ani schody :D

03.07.2021
Je to tady! Všichni máme otevřeno, nebo alespoň v nějakém režimu. 

 

Letecké společnosti opět zvyšují své hodnoty na burze, protože KONEČNĚ MŮŽEME VYPADNOUT K MOŘI! 😁

A tak se  započal čas znovu-navštěvování fitness center, protože doma už ty gumičky tahat prostě nechceme, chceme se vykecat, socilizovat, udělat selfíčka v šatně,  či po cvíču v zrcadle u jednoruček. 😄  Neříkám, že se vrací všichni, někdo si doma vybudoval opravdu kvalitní fitko, nebo se našel v domácím cvičení, no a pak jsou tu ti, kteří se na to vy...kašlali. 😄

Rok, jeden celý rok nás tahle pandemie drží a během té doby se dost z nás dostalo do různých fází. Nemusí přesně sedět, ale tohle jsem vypozorovala sama na sobě a na lidech kolem sebe. 

1. Přišla pandemie -  první vlna - jak jí nazvali naši vrchní ve vládě. A mnoho lidí se vyděsilo, dokonce i já jsem byla tak moc histerická, že jsem svého syna poslala k jeho tatínkovi jen za přísných podmínek. Ještě aby ne, když mě lékaři z onkologie vyděsili tak, že jsem myslela, že se uzavřu do kontaminační sprchy a tam budu žít, než to všechno pomine. 😄 Řekla bych, že dost lidí bylo vyděšeno tak, že se báli pustit i on-line cvičení, aby se ten vir nepřenesl po síti, jak moc agresivní nám ho popsali. 😄 Jelikož bylo jaro, hodně lidí se uchýlilo ke cvičení doma - dřepy, kliky, leh sedy, prkno.. 10ti, 20ti, 30ti denní výzvy, které všechny po těch pár dnech začaly brutálně nebavit. Každá influencerka na sociálních sítích nás nabádala k tomu vybrat si právě tu její ultra skvělou výzvu, protože ona podle ní cvičí.. Sice absolutně technicky na nic, ale nevadilo jí to zveřejnit na "sockách", protože to byl ten jediný kontakt, který jsme v tuto chvíli bohužel mohli mít. A tak se Česká republika rozhodla cvičit doma. 

Jenže doma to není ono, že? Nikdo nás tam nehecuje, každá žena je nervní, že vidí bordel, který při tom planku 30 sekund vidí na zemi a na místech, kam se normálně jen trochu máchne hadrem, ale nyní to vypadá, jako by se na těch místech nikdy v životě neuklízelo. 😄

A tak se pomalinku 2. uchylujeme ke cvičení venku - kdo mě zná, tak ví, že běhat je pro mě větší trest, než pro někoho nedělní oběd u tchýně. 😄😄 a tak se Česká republika uchýlila k běhání, jízdě na kole, na bruslích, v podstatě jakýkoliv cardio pohyb, nebo normální pohyb, co se dal dělat na vzduchu, začal být in a "socky" se začaly plnit fotkama tras, které lidé běhají a jaký čas jim to zabralo, influencerky začaly propagovat ty nejlepší hodinky na běhání a cardio sporty.. Jsem Vám chtěla jenom říct, že se divím, že nevzrostla v tuhle chvíli kriminalita v podobě vykrádání bytů, znásilňování při běhání a tak podobně, protože se takhle dá pěkně natipovat čas a tak dále.. Teď vypadám, jako bych to znala, nebo co. 😄

No nic, vrátíme se zpět ke cvičení během doby Covidové. 

No nic, vrátíme se zpět ke cvičení během doby Covidové.


Je to tady! Všichni máme otevřeno, nebo alespoň v nějakém režimu. 

Od uzavření snad všeho uběhlo několik týdnů a my se dostávali do fáze, kdy se začíná pomalu rozvolňovat, je to přesně červen 2020 a byl čas vrátit se ke strojům, jenže pozor - 3. přichází prázdniny - a to se do fitka přece moc nechodí, protože jsou dovolené, grilovačky, párty, konečně můžeme mezi lidi a to si přeci nebudeme kazit tenhle čas tím, že se budeme mordovat ve fitku. S naším tělem jsme byli téměř všichni spokojení, jelikož se hold nedalo asi nic dělat. 

Chtěla bych jen podotknout, že se našlo pár jedinců, kteří si za vlastní naspořené peníze vytvořili svá útočiště a posbírali na internetu vše možné, aby si mohli pořádně zacvičit a netrpět tolik uzavřením fitek. Také se tu našli jedinci, kteří měli to štěstí a uzavření posiloven se jich nijak nedotklo, protože měli přístup do svého fitka neustále, sice za velmi přísných podmínek, ale dělo se to. :)

Léto se na nás nijak nepodepsalo, protože vše bylo otevřené, dovolenkáři nakráčeli znovu do fitek a po zjištění, že jim plavky jsou tak tak se vrhli na změnu postavy, aby si mohli dopřát nějaké to cukrovíčko na Vánoce. Jenže pozor - 4. Covid vrací úder  😄 a to právě přišel ten největší průser. V tuto chvíli se na to asi tak 370% lidí vykašlalo.. 😄 I když, můžu říct, že hodně lidí se snažilo, aby před svátkama šlo nějaké to kilčo dolů, protože - nebudeme si nalhávat - minimálně 3-4 kila nahoře prostě ten salát s řízkem, vosí hnízda a lepený od babči udělá. Měsíc před Vánocema nám vláda hodila záchranné lano, kdy se otevřelo asi tak na 2 lekce aerobicu, jednu zumbu a 3 kruháče. Dokonce i já jsem se snažila makat s holkama on-line, protože jsem je pak nechtěla v roce 2021 vidět plakat nad snězenou vánočkou a pěti litry vaječňáku. Jenže ani to pak prostě nefungovalo a ten, kdo se nezbláznil do běhání za každého počasí a viděli jsme u něj příspěvky na insta, že jsou "běžmo" venku víc, než česká pošta v autech, tak začal odpočítávat kilča na váze, aby pak věděli, jak daleko od své normální váhy jsou. 


Kila rostla, vysvitlo po čase sluníčko, začaly se na "sockách" objevovat nové influencerky a nové produkty se zázračným účinkem, který tělo detoxikuje a zbaví ho přebytečných kil. Džusíky, kávičky, pilulky, nápoje, zábaly, škrabky, válečky... možná bych víc pochopila slevy na liposukce, než zázračné detoxikační bomba super extra mega ultra džus a kávu... nic proti, každý si nějak vydělává. 😄

A tak svitlo slunce i pro ty, kteří se nechtěli pustit do běhu venku, cyklistice a dalším činnostem, které Vás můžou stát i život  😄😄😄 zaplať pánbůh se covid začal třást před letníma prázdninama a jako loni, odletěl na dovolenku už v květnu a nám se konečně otevřelo vše, co je potřeba k trénování, hubnutí a dalším násilnostem na lidech

Začal 5. NÁVRAT DO REALITY a věřte mi, tenhle návrat do reality stojí za to, protože až nyní se svět probouzí do normálu a začíná řešit ta kilča z Vánočních prasárniček, Velikonočních prasárniček, "prostěJSEMseNAtoVYSR***" prasárniček a v neposlední řadě z těch "stejněPOJEDUvLÉTĚdoPRDE**" prasárniček. 😄 Zase na druhou stranu, musím říct, že ženy začaly své tělo mít rády tak, jak ho mají a přestaly řesit kdejakou vytahanou kůži a začínají pracovat na svém těle s jiným pohledem, než tomu bylo před Covidem. 

Kdo z Vás se v tomhle našem prvním blogu našel? 😄

Samozřejmě, pak tu jsou ti, kteří z Covid období vylezli třeba i na závodní prkna, ale těch je po málu. 

Co jsem vlastně tímhle článkem chtěla říct? Asi jen to, že jsme stejně všichni v hloubi duše líná prasátka, co pak hodí svá kilča navíc na to, že byl Covid a doma se cvičit prostě nedá. 

Jo, jako fakt se to nedá, já to taky zkoušela a i když jsem majitelka již v pořadí třetího fitka, tak musím uznat, že jsem v tom svém nikdy nevydala takové výkony, jako když jsem šla na kukačku někam jinam - prostě jsem byla doma a tam je to trapný, že? 😄 A v neposlední řadě - kdo neměl pár desítek tisíc navíc na sehnání fakt dobrého vybavení domů, musel cvičit s gumičkama.. a to je fakt na nic, takže se gumičky odložily, a dopadlo to asi tak, že já si nevidím už pomalu na nohy.. ehm, špatná gumička 😄 a zbytek z Vás, co ve Vás neroste malý vetřelec, máte to štěstí a makáte na svých poctivě vypapaných postavách z období Covidu.. 

Možná bysme to mohli hodit ještě na Kalouska 😄


Mějte se krásně, Vaše Klárka